Дружете не

facebookyoutubeblog

Зошто progeCAD

Погледнете го видеото со ТОП 10 причини зоштo да го изберете progeCAD
Или симнете ја PowerPoint презентцијата посветена на progeCAD Professional и погледнете што сè можете да направите со оваа моќна алатка...
Сето тоа по фер цени...

Актуелна верзија

kutija2k9prou

Пробната верзија на progeCAD 2017 Professional, целосно функционална во период од 30 дена може да ја симнете од нашата Download секција.


 

:
progeSOFT progeCAD Makedonija
progeCAD 2010 Standard

kutija2k10standard

progeSOFT на почетокот од Ноември ја објави својата нова верзија progeCAD 2010 Standard.

Новата верзија донесува новости како што се:

 • целосна подршка за AutoCAD 2010 DWG форматот
 • значително е зголемена брзината во снимањето на цртежи
 • целосна компатибилност со оперативниот систем Microsoft Windows 7
 • ...

Сите наши купувачи кои од Јуни 2010 год. го имаат купено progeCAD 2009 Standard имаат право на бесплатна надградба на верзијата 2010.

 
progeCAD достапен на српски јазик

После повеќе од една година развој, во продажба е пуштена и  progeCAD на српски јазик.

Во оваа верзија комплетно е преведен корисничкиот интерфејс, командите и барањата во командната линија, со што е овозможено полесно работење со програмот. Секоја команда во командната линија покрај преводот ја содржи и оригиналната команда

progeCAD 2010 Professional SRB е достапен како комерцијална верзија, но и како училишна верзија, која е наменета за сите образовни институции и е бесплатна за употреба.

Ова се слики од работната верзија на progeCAD 2010 Professional SRB:

proge_srb1 proge_srb2
 
Крај на акцијата

Завршена е акцијата со која можеше да се надоградат progeCAD 2008 и progeCAD 2009 на најновата верзијата progeCAD 2010 Professional по поволни услови - попуст од 15%.

Отсега, цените за надоградба на верзијата 2010 се:

 • progeCAD 2010 Professional надоградба од верзијата 2009 Professional - 139.00 €
 • progeCAD 2010 Professional надоградба од верзијата 2008 Professional - 189.00 €
 • progeCAD 2010 Professional USB надоградба од верзијата 2009 USB - 189.00€
 • progeCAD 2010 Professional надоградба од било која CAD апликација (Bricscad®, IntelliCAD®, AutoCAD®...) - 189.00 €

Цените на програмите и количинските попусти се дадени во нашиот ценовник.

 
Легализирајте се на рати

rata

Со цел на нашите сегашни и идни клиенти да им ја олесниме легализацијата на своите програми почнавме со продажба на програмите на progeSOFT на рати, без никакво банкарско посредување.

Во овој момент, на рати можете да ги купите следните програми:

 

 • progeCAD 2010 Professional
 • progeCAD 2010 Professional USB
 • progeCAD 2010 Professional NLM

 

Останатите програми од фамилијата на progeCAD не можат да се купат на рати.

Цените на програмите и количинскиот попуст се дадени во нашиот ценовник.

НАПОМЕНА: Купувањето на рати е можно само доколку купите пет или повеќе полни верзии на progeCAD 2010!

Повеќе за оваа акција >>

 
<< Почеток < Пред 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Следно > Крај >>

Страница 4 од 9