Дружете не

facebookyoutubeblog

Зошто progeCAD

Погледнете го видеото со ТОП 10 причини зоштo да го изберете progeCAD
Или симнете ја PowerPoint презентцијата посветена на progeCAD Professional и погледнете што сè можете да направите со оваа моќна алатка...
Сето тоа по фер цени...

Актуелна верзија

kutija2k9prou

Пробната верзија на progeCAD 2017 Professional, целосно функционална во период од 30 дена може да ја симнете од нашата Download секција.


 

:
progeSOFT progeCAD Makedonija
progeCAD 2011 - нова верзија

pcad2011

После повеќе од година дена равој објавена е progeCAD 2011 Professional.

Дознајте повеќе за progeCAD 2011 >>

Новата верзија се состои од нов менаџер на блокови - iCADLib, модул наменет за архитектонско проектирање - EasyArch, пристап до Traceparts сервисот, целосна компатибилност со Windows 7 оперативниот систем, поголема брзина во работењето, како и многу новости кој може да ги погледнете на оваа страна >>

За да се уверите и самите, препорачуваме да ја симнете пробната верзија на progeCAD 2011 од нашата Download секција и сами да откриете што ново ви нуди верзијата 2011.

Сите наши клиенти кои имаат купено кориснички лиценци за progeCAD 2010 ќе бидат контактирани за добивање на бесплатна надградба на progeCAD 2011!

 
progeCAD Architecture

progearch

progeCAD ја претстави новата алатка наменета за сите проектанти - progeCAD Architecture.

За разлика од досегашните алатки кои беа класични CAD алатки, progeCAD Architecture е BIM алатка, слична на Revit и ArchiCAD, со сите вообичаени BIM алатки како скали, ѕидови, столбови, прозори, врати, итн.

 

Дознајте повеќе за progeCAD Architecture >>

 
progeCAD 2011 акција


Непосредно пред објавувањето на progeCAD 2011, Ви овозможуваме при купувањето на progeCAD 2010 Professional, да добиете бесплатна надоградба после објавувањето на progeCAD 2011 Professional.

Оваа акција ќе трае до објавувањето на најновата верзија на progeCAD.

Купете го progeCAD 2010 >>

 
Телескопот на каналот Discovery проектиран со помош на progeCAD

Aerial-photo-of-telescope-siteВо соработка помеѓу Опсерваторијата Lowell, најголем приватен и непрофитен астрономски и истражувачки иснтутут во САД, и компанијата Discovery Communications Inc завршена е изградбата на 44 милиони вредниот телескоп - Discovery Channel Research Telescope (DCT), кој е комплетно проектиран  со помош на progeCAD.

DCT е истражувачки телескоп со пречник од 4.3 метри кој се наоѓа на висина од околу 2400 метри на 65 километри североисточно од градот Flagstaff во Аризона на врвот Happy Jack.

Повеќе...
 
<< Почеток < Пред 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Следно > Крај >>

Страница 3 од 9